Visi aplinkotvarkos darbai

Aplinkotvarkos
darbai

Trinkelių ir klinkerinių
trinkelių klojimas

Drenažai

Apželdinimas

Tvorų įrengimas

Pavėsinių ir pirčių įrengimas

Stogų dengimas, 
fasadai

Mini krautuvo, ekskavatoriaus,
ir savivarčio paslaugos

Trinkelių klojimas

   Pagrindo paruošimas. Pirmasis darbas turėtų būti žemės, kur bus klojamos trinkelės, sutankinimas. Ypač didelį dėmesį reikia skirti jo drenavimui. Jei gruntas drėgnas ir nelabai tvirtas, reikėtų naudoti specialias geosintetines medžiagas. Kita vertus, jei gruntas smėlėtas, dažnai visiškai nereikia kloti laikančiojo sluoksnio.

   Taisyklingas klojimas. Plyteles ir/ar trinkeles reikia kloti tiksliai pagal aukštį, nuolydžio kampą ir įvertinus kelio kryptį, paliekant reikiamo dydžio plyšius. Suspaudus paviršių nepavyks pašalinti net ir mažiausio klojimo broko. Tai pasakytina ir apie klojamus akmenis su tarpikliais.
Tiesa, tarpiklių negalima vertinti kaip pilnaverčio užpildytų siūlių pakaitalo. Jie gali būti naudojami tik kaip pagalbinė priemonė, siekiant sukurti atitinkamo pločio siūles. Siūlių išsidėstymą ir dydį šalia šaligatvio blokų ir kitų atitveriamųjų elementų ar pastatų būtina planuoti prisilaikant moduliavimo tinklelio. Šiuo atveju reiktų nepamiršti, kad įvertinus grindinio elementų gamybos technologiją, leidžiama dydžių paklaida yra ±3 mm.

   Siekiant, kad siūlės būtų tiesios, maždaug kas 3 m nutiesiamos išilginės virvelės. Žymint didelius plotus, virveles būtina ištempti dviem kryptimis ir kas 1–3 m kontroliuoti, kaip išlaikomi tiesūs kampai. Kaip grįstų paviršių įrėminimą reikia naudoti į betoną klojamus bordiūrus arba kraštų elementus, kurie dažniausiai ganėtinai patikimai priima dangos kraštų apkrovas. Tokias užtvaras klojame prieš įrengiant išorinę grindinio dalį, kad būtų užkirstas kelias skersiniams nukrypimams ar akmenų sėdimui.

Mūsų darbai